Szkoła

Kadra pedagogiczna

Kategoria: Szkoła

Kadra nauczycielska ZPO Zakliczyn w roku szkolnym 2017 / 2018

1. Nowak-Karcz Renata, dyrektor, gimnastyka korekcyjna, zajęcia techniczne

2. Wójtowiec Wiesława, wychowawca kl. I, edukacja wczesnoszkolna, edukacja szachowa

3. Kurczab Katarzynawychowawca kl. II, edukacja wczesnoszkolna, TUS

4. Krawczyk Bożenawychowawca kl. III a, edukacja wczesnoszkolna, rewalidacja, pedagog

5. Michałowska-Para Renata, wychowawca kl. III b, edukacja wczesnoszkolna

6. Kuras Jadwiga, wychowawca kl. IV a, język angielski

7. Głąb Bożena, wychowawca kl. IV b, matematyka, fizyka

8. Lejda Janina, wychowawca kl. V, przyroda, historia, geografia

9. Płachta Michał, wychowawca kl. VI, wychowanie fizyczne

10. Kasperczyk Renata, wychowawca kl. VII, j. polski

11. Ochel Beata, informatyka, matematyka, edukacja szachowa

12. Matlak Małgorzata, język polski

13. Magiera Izabela, język angielski

14. Ks. Zając Damian, religia

15. Mikołajczyk Janusz, muzyka

16. Rozwadowska Ewa, logopeda, oligofrenopedagog, nauczyciel wspomagający w kl. III a

17. Nowak Teresa, bibliotekarz

18. Pułtorak Urszula, wychowawca oddziału 3-4-latki, edukacja przedszkolna, świetlica

19. Ralska-Lenart Joanna, wychowawca oddziału "0" 6- latki, edukacja przedszkolna, plastyka

20. Jania Ewa, wychowawca oddziału młodszego 3-4 latki, edukacja przedszkolna, świetlica

21. Dudzik Beata, wychowawca oddziału starszego 4-5 latki, edukacja przedszkolna

22. Ślósarz Anna, wychowawca oddziału starszego 4-5 latki, edukacja przedszkolna

23. Chorobik Jolanta, bibliotekarz

24. Jedynak Łukasz, religia oddziały przedszkolne i "0"

25. Piwowarska Bożenawychowanie do życia w rodzinie

26. Bąk Dorotarewalidacja indywidualna

27. Głąb Weronikarewalidacja indywidualna, doradztwo zawodowe

28. Leśniak Małgorzata, rehabilitacja indywidualna

29. Grzybek Katarzyna, język niemiecki

30. Konik Sylwia, biologia, chemia

31. Basista Jolanta, psycholog

O szkole

Kategoria: Szkoła

Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa w Zakliczynie i Przedszkole Gminy Siepraw jest organizacją środowiskową, którą tworzą uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

Szkoła Podstawowa w Zaliczynie

Szkoła Podstawowa w Zakliczynie liczy 141 uczniów uczących się w 7 oddziałach oraz 50 dzieci w dwóch oddziałach "0". Pracuje w niej 18 nauczycieli i 6 pracowników obsługi. W 1999 r. Szkoła obchodziła swoje 50-lecie, w 2000 r. otrzymała imię Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego, sztandar oraz tablicę pamiątkową. Szkoła ma swój hymn.

Szkoła posiada w pełni wyposażoną salę komputerową z dostępem do Internetu, salę językową, salę do zajęć specjalistycznych, świetlicę, bibliotekę szkolną z Internetowym Centrum Multimedialnym oraz salę gimnastyczną.


Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie

32-406 Zakliczyn ul. Podgórska 123
tel. +48 12 274-65-17
fax +48 12 274-65-24

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: https://zpozakliczyn.pl

 

Podkategorie

  • Dokumenty szkolne
    Liczba artykułów:
    6
  • Osiągnięcia
    Liczba artykułów:
    2
    • Konkursy przedmiotowe

      Konkursy przedmiotowe 2018/2019

       


      Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

      15 marca odbył się konkurs wiedzy na temat krajów niemiecko i anglojęzycznych, który realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Z językami obcymi w świat". 

      W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas VII i VIII, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu kultury, obyczajów oraz geografii poszczególnych krajów. 

      Wyniki konkursu:

      I miejsce-Julia Kasprzyk-kl.VIII

      II miejsce- Karolina Ochel- kl.VIII

      III miejsce- Wiktoria Dudzik- kl.VIII 

       


      Konkurs gminny- "I Ty możesz walczyć ze smogiem"

      Konkurs związany jest z realizacją projektu: ”Poprawa jakości powietrza w Gminie Siepraw poprzez wymianę niskosprawnych palenisk na piece gazowe” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa małopolskiego na lata 2014-2018.

      Komisja konkursowa przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu:

      Klasa I - III miejsce 

      Klasa II- III miejsce

      Klasa III- I miejsce

      Klasa IV- III miejsce

      Klasa V- II miejsce

      Klasa VI-III miejsce

      Klasa VII- wyróżnienie

      Klasa VIII- I miejsce

      Szkoła otrzymała nagrodę za zaangażowanie oraz udział.

      .


       Konkurs plastyczny- "Ozdoba świąteczna" 

      17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce- Zofia Szarek-kl.III, Karolina Półtorak-kl.II

      II miejsce- Szymon Nowak-kl.III, Mikołaj Żelazny-kl.II

      III miejsce- Mateusz Nowak-kl.Ia, Julian Feluś-kl.Ib

      Wyróżnienie:

      Milena Kominiak-kl.III

      Mateusz Szlachta- kl.Ib

      Bartosz Ślusarczyk-kl.Ia 

      Emilia Michalik- kl.II

       


       

      Gminny Konkurs Plastyczny- "Mój czworonożny przyjaciel"

      W konkursie wzięło udział 12 uczniów. 

      Nagrody otrzymały:

      I miejsce- Dominika Panuś- kl.Va (praca indywidualna)

      W kategorii praca przestrzenna:

      I miejsce- Klara Balińska, Małgorzata Kubacka- kl.Va

      I miejsce- Wiktoria Suder, Dominika Panus- kl.Va

       


      Konkurs Promujący Czytelnictwo

      Biblioteka szkolna zorganizowała przedświąteczny konkurs, którego celem była promocja czytelnictwa. 

      Zadaniem dzieci było przeczytanie książki oraz na podstawie tej lektury należało rozwiązać krzyżówkę. 

      Nagrodzeni zostali:

      Jakub Śliwa-kl.II

      Natalia Piotrowicz- kl.IVb

      Hanna Ławniczek-kl.IVb 

       


      Konkurs plastyczny "Mowa Bajek"

      1 grudnia w siedzibie Oddziału Polskiego Związku Logopedów wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym "Mowa Bajek".

      W konkursie wzięło udział prawie 100 uczestników województwa podkarpackiego i małopolskiego. 

      Nasze uczennice otrzymały nagrody:

      II miejsce- Joanna Jaśkowiec- kl.II

      Wyróżnienie- Amelia Knapik-kl.Va 


       

      Gminny Konkurs Plastyczny- "Niska emisja wychodzi z komina"

       Konkursu plastyczny „Niska emisja - wychodzi z komina” realizowany był w ramach projektu  „Poprawa jakości powietrza w Gminie Siepraw poprzez wymianę niskosprawnych palenisk na wysokosprawne piece na paliwa stałe”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.


      Głównym kryterium oceny prac przez komisje konkursową, było samodzielność wykonania prac oraz oryginalne przedstawienie tematu.

      Klasy I-III

      II miejsce: Julian Feluś-kl.I

      III miejsce: Nadia Czajczyk- kl.I

      Wyróżnienie:

      Gabriel Wojtycza-kl.I

      Weronika Ślusarczyk - kl.I

      Klasy VII -VIII

      II miejsce: Patrycja Rybka -kl.VII

      III miejsce: Patrycja Kosałka - kl.VII 


      Małopolski Konkurs z Fizyki

      Etap szkolny miał miejsce 29 paździenika. 

      Do etapu rejonowego dostała się:

      Julia Kasprzyk- kl.VIII

       


      Małopolski Konkurs Matematyczny 

      25 października odbył się etap szkolny. 

      Do etapu rejonowego zakwalifikowała się:

      Karolina Ochel-kl.VIII


      Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

      18 października 2018 odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

      Do etapu rejonowego zakwalifikowała się:

      Karolina Ochel- kl.VIII

       


      Konkurs plastyczno-językowy- "Słynne budowle europejskie"

      12 października został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych pt. "Słynne budowle europejskie". Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania dziedzictwem architektonicznym Europy i popularyzacja języka angielskiego. Uczniowie wykonali prace plastyczne, albumy oraz makiety słynnych budowli europejskich oraz podali kilka ciekawostek na ich temat w języku angielskim.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce- Martyna Łazarczyk- kl.IVb, Szymon Skoczylas- kl.Va

      II miejsce- Dominika Panuś - kl. Va, Natalia Cygan- kl.IVb

      III miejsce- Kacper Włodarczyk- kl.Vb, Hanna Ławniczek- kl.IVb

       


       Małopolski Konkurs Geograficzny

      11 października odbył się Małopolski Konkurs Geograficzny. W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klasy VII i VIII. 

      Do etapu rejonowego dostały się:

      Julia Kasprzyk-kl.VIII

      Karolina Ochel-kl.VIII

      Wiktoria Dudzik-kl.VIII


      Liczba artykułów:
      1
    • Zawody sportowe

      Zawody sportowe 2018/2019

       

       


      Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Siatkówce

      26 października miały miejsce zawody w piłkę siatkową chłopców i dziewcząt.

      Dziewczęta- III miejsce

      Chłopcy- III miejsce

       


      Drużynowy Tenis Stołowy- etap powiatowy

      23 października odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym.

      Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce.

       


      Drużynowy Tenis Stołowy

      W październiku odbyły się Mistrzostwa Gminy Siepraw w Drużynowym Tenisie Stołowym- Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej 

      Igrzyska Dzieci

      Dziewczęta- III miejsce

      Chłopcy- I miejsce

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      Dziewczęta- II miejsce 

      Chłopcy- I miejsce


       Halowa Piłka Nożna 

      15 października miały miejsce Mistrzostwa Gminy Siepraw w Halowej Piłce Nożnej- Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców i Dziewcząt. 

      Chłopcy- III miejsce

      Dziewczęta- I miejsce

       


       Halowa Piłka Nożna

      9 października odbyły się Mistrzostwa Gminy Siepraw w Halowej Piłce Nożnej- Igrzyska Dzieci- Chłopców i Dziewcząt. 

      Chłopcy- II miejsce 

      Dziewczęta - I miejsce

       


       Sztafetowe Biegi Przełajowe

      1 października miały miejsce Mistrzostwa Gminy Siepraw w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i Dziewcząt. 

      Dziewczęta - III miejsce

      Chłopcy - II miejsce

       


                                                                XXXV Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh 

      18 września 2018r odbyła się w Wiśniowej sztafeta w kat. szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz kat. szkoły podstawowe klasy VII-VIII i klasy III gimnazjum.

      Uczniowie z kl. IV-VI zajęli IV miejsce, a z klas VII-VIIImiejsceVIII.

      Liczba artykułów:
      1
  • Dla uczniów
    Liczba artykułów:
    5
  • Projekty
    Liczba artykułów:
    1
  • Dla rodziców
    Liczba artykułów:
    1

Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie
32-406 Zakliczyn, ul. Podgórska 123
tel. +48 12 274-65-17, fax +48 12 274-65-24
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: https://zpozakliczyn.pl

gokis siepraw logo kuratoriumbip logo