Z życia przedszkola

Rok 2017/2018

Kategoria: Przedszkole

Zapraszamy na stronę facebooka Przedszkola Gminy Siepraw w Zakliczynie pod adresem:

Spotkanie wigilijne

SPOTKANIE  WIGILIJNE

Dnia 22 grudnia od samego rana w naszym przedszkolu można było wyczuć podniosły nastrój. Już od progu witała wszystkich pięknie wystrojona choinka. W salach rozbrzmiewały świąteczne piosenki i kolędy tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Dzieci odświętnie ubrane, składały sobie najlepsze życzenia, łamiąc się białym opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd, płynęły z każdego kąta życzenia pełne ciepłych, serdecznych słów.

Były to chwile pełne wzruszenia i życzliwości.

Następnie wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu wigilijnego, na którym nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami i rybki!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT! :) I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :)

Spotkanie ze Św. Mikołajem

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Święty Mikołajpojawia się wszędzie tam gdzie są dzieci, które należy obdarować prezentami. Dlatego też ów gość 5 grudnia zawitał do naszego przedszkola. Jako że w tym roku zabrakło śniegu, nie przyjechał do nas saniami lecz samochodem.

W salach zapanował wesoły gwar, słychać było śmiechy i nawoływania Mikołaja.

Oczekiwanego gościa wraz z jego pomocnikami przywitały Panie wychowawczynie.

Mikołaj i jego świta odwiedzili wszystkie grupy. Każde grzeczne dziecko otrzymało wspaniały prezent!  Dzieci w podzięce zaśpiewały Mikołajowi wesołe piosenki, mówiły wiersze, za co zostały obdarowane słodkim upominkiem od Aniołka.

Był to wyjątkowy, pełen radości i pozytywnych emocji dzień.

Mikołaju! Bardzo dziękujemy za przybycie i słodkie podarunki.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zabawa Andrzejkowa

ZABAWA  ANDRZEJKOWA

24 LISTOPADA 2015r.  dzieci wzięły udział w organizowanej co roku zabawie andrzejkowej.

Panie wychowawczynie zadbały o to, by każda sala przedszkolna zamieniła się w komnatę „Czarów i magii”, by jeszcze pełniej oddać tradycję tego dnia.

Podczas andrzejkowych zabaw nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb.

Dzieci poznały znaczenie kolorów, symboli, magicznych przedmiotów a także liczb.

Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami i słodkim poczęstunkiem.

Najwięcej radości dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba, czyli lanie wosku.

Był to dzień pełen napięcia, radości, zabawy, tajemnic i nadziei na spełnienie wszystkich pomyślnych wróżb!

Dzień pluszowego misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem Misiem.

Przedszkolaki zostały zaproszone  do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie.

Panie wychowawczynie przygotowały wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy oraz zabawy plastyczne – wszystko w temacie przytulnego MISIA.

To był wyjątkowo miły i przytulny dzień.

Zespół Placówek Oświatowych w Zakliczynie
32-406 Zakliczyn, ul. Podgórska 123
tel. +48 12 274-65-17, fax +48 12 274-65-24
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: http://zpozakliczyn.pl